سن خوزه

دیگر گلخانه با فناوری پیشرفته برای سن خوزه

بيشتر بخوانيد
  • سن خوزه
  • سن خوزه
  • سن خوزه
دیگر گلخانه با فناوری پیشرفته برای سن خوزه

همکاری سن خوزه –تولید کننده بزرگ گوجه فرنگی در مکزیک – با دالسم  پیشینه ای طولانی و پربار دارد. دالسم یک گلخانه 10.6 هکتاری پیشرفته را در سال 2005 برای سن خوزه ساخت که این امر یک سال بعد نیز با یک پروژه آماده بهره برداری  به وسعت 7/10 هکتار ادامه یافت. دالسم همه راهکارهای مورد نیاز ساخت گلخانه های پیشرفته برای هر دو پروژه را براساس مهندسی فضای سبز ارائه نمود که از جمله آن ها می توان به سیستم های آبیاری، حرارتی، برودتی ، پرده کشی (کنترل و ایجاد نور)و برق رسانی اشاره کرد.

 

در سال های بعدی شرکت مکزیکی تولید کننده گوجه فرنگی به رشد خود ادامه که البته این امر از طریق افزودن گلخانه های پلاستیکی صورت گرفت. زمانی که در سال 2014 فرصت دیگری برای رشد 5/2 هکتاری این شرکت ایجاد گردید سن خوزه تصمیم گرفت تا گلخانه Venlo پیشرفته ای به عرض 9.6 متر و ارتفاع تیرک 6.7 ایجاد نماید. با توجه به رضایت کامل این شرکت از پروژه های قبلی، بلافاصله برای پروژه جدید هم با دالسم تماس گرفته شد.

 

شرایط جوی تاثیرمستقیم بر مشخصات فنی یک گلخانه دارد 
سن خوزه یک تولید کننده عمده گوجه فرنگی است که محصولاتش را در درجه اول به ایالات متحده صادر می نماید. فواید اصلی تولید در مکزیک هزینه پایین زمین و کار در مقایسه با ایالات متحده میباشد. علاوه بر این با توجه به ارتفاع بیشتر منطقه تولید محصول از سطح دریا که بالغ بر 1900 متر می باشد، گلخانه نور طبیعی بیشتری را در دمایی مطلوب دریافت می نماید. در نتیجه میزان تولید محصول به ازای هر متر مربع نیز بالاتر می باشد. بدلیل فشار کمتر ظرفیت مشعل سوخت مورد نیاز هم پایین تر است . در همه شرایط مشابه دالسم تجربه کافی داشته و شرایط جوی همیشه تعیین کننده مشخصات فنی گلخانه هستند.

 

شیشه مات از سوختگی جلوگیری می کند
گلخانه 5/2هکتاری مجهز به شیشه مات ، میزان نور مستقیم خورشید را کاهش داده و به این ترتیب از سوختن یا خشک شدن گیاهان جلوگیری می کند. در همین حال شیشه مات میزان نوری که به فضای میان گیاهی می رسد را افزایش داده و سبب افزایش نیز می شود.


هوای دارای جریان موجب باروری (تحریک)گیاه(بالغ) می گردد
سقف مجهز به هواکش های دوکاره جهت به کار انداختن تبادل هوا و تقویت جریان آن است. این هواکشی مضاعف با افزایش تبخیر گیاهان را فعال تر می سازد که این امر میزان باردهی را افزایش می دهد. همچنین جریان هوا کمک می کند تا بوته های گوجه فرنگی در شب خنک تر بمانند که این امر نیز به باردهی آن ها کمک می کند.

 

سیستم زهکشی قابل گسترش به مصرف بهینه آب کمک می کند
اطمینان اط مصرف بهینه آب برای دالسم اهمیت ویژه دارد. سیستم کشت مبتنی بر جوی ها و زهکش ها به مصرف بهینه آب کمک می کند. آب مورد استفاده در آبیاری هم بازیافت می گردد.

 
با ما در تماس باشيد

ما هر چه سريع تر با شما ارتباط برقرار خواهيم كرد

خواندن در ما بیانیه حریم خصوصی چگونه اطلاعات شخصی شما را اداره کنیم

موافقمakkoord
Back to Top